+46 8 695 09 00
info@forecom.se

Professionell IT för mötesrum

Vår mission

Vi arbetar lika mycket med
användarbeteenden som med den tekniska strukturen när vi hjälper våra kunder att lyckas.

Tekniska lösningar i all ära. För att lyckas få ut det mesta ur en investering så krävs det att man arbetar systematiskt när arbetssätt och rutiner förändras.

Lösningar

Försäljning och installation av ljud och bildlösningar

Videokonferens / Livestreaming

Vi har tekniken,  tjänsterna och kunnig personal för alla sorters videomöten. Kontroll på helheten ger ett bra slutresultat

Tjänster

Förändringsledning, projektering, installation, programmering, projektledning, dokumentation och utbildning

Forecom Event

När ni behöver de senaste tekniska lösningarna fast bara vid enstaka tillfällen

Service / Support

Vi rycker ut på enstaka uppdrag och erbjuder kompletta serviceavtal, oavsett vem som levererat tekniken.

Vi är Forecom

 

Robert Hedman

Grundare och VD

robert.hedman@forecom.se

Gustav Franck

Försäljningschef

gustav.franck@forecom.se

Per Holm

Teknisk Chef 

per.holm@forecom.se

Johan Pihl

Servicechef

johan.pihl@forecom.se

Andy Peat 

Service- och installationstekniker 

andy.peat@forecom.se

Ola Göthe

Uthyrning och Event

ola.gothe@forecom.se

August Burstedt

Säljare / AV-konsult

august.burstedt@forecom.se

Boka ett möte med oss

Kontakta oss

Vi träffar gärna dig för att prata om era visioner och utmaningar, stora som små.
Hör av er på eller fyll i formuläret nedan så hör vi av oss.