+46 8 695 09 00
info@forecom.se
Vår mission

Vi arbetar lika mycket med
användarbeteenden som med den tekniska strukturen när vi hjälper våra kunder att lyckas.

Tekniska lösningar i all ära. För att lyckas få ut det mesta ur en investering så krävs det att man arbetar systematiskt när arbetssätt och rutiner förändras.

Lösningar

Försäljning och installation av ljud och bildlösningar

Videokonferens / Livestreaming

Vi har tekniken,  tjänsterna och kunnig personal för ni skall lyckas med att kommunicera med hjälp av video.

Tjänster

Förändringsledning, projektering, installation, programmering, projektledning, dokumentation och utbildning

Forecom Event

En fullservice Digital Eventbyrå, på era villkor. Tekniska lösningar, kreativa konsulter och engagerande tjänster. 

Service / Support

Vi rycker ut på enstaka uppdrag och erbjuder kompletta serviceavtal, oavsett vem som levererat tekniken.

Vi är Forecom

 

Robert Hedman

Grundare och VD

robert.hedman@forecom.se

Gustav Franck

Chef, Försäljning och Event

gustav.franck@forecom.se

August Burstedt

Säljare, AV-Konsult

august.burstedt@forecom.se

Per Holm

Teknisk Chef , Projektledare

per.holm@forecom.se

Johan Pihl

Service,- och installationsansvarig tekniker

johan.pihl@forecom.se

Andy Peat 

Service- och installationstekniker 

andy.peat@forecom.se

Loella Billner

Projektledare, Producent, Grafisk Formgivare

loella.billner@forecom.se

Ted Steinkeller

Sändningsproducent

ted.steinkeller@forecom.se

Boka ett möte med oss

Kontakta oss

Vi träffar gärna dig för att prata om era visioner och utmaningar, stora som små.
Hör av er på eller fyll i formuläret nedan så hör vi av oss.